Grain Locks 25mm dia Aluminium to Tipper Tailgate Truck Trailer
Make 4 interest-free payments of $36.62 fortnightly and receive your order now.
In StockGRAIN LOCKS SUITABLE FOR ALLOY BODIES 25MM DIA.
TRUCK TRAILER , ALUMINIUM AND STEEL TAILGATE DOOR LOCKS.
OVERCOME YOUR DOOR ISSUES CAUSING LOSS OF PRODUCT WITH OUR 25MM DIA GRAIN LOOCKS.
ALSO USED TO SEAL STEEL DOORS FOR MUD CARTING ETC.
TAILGATE LOCKS ARE SOLD AS PAIRS.
CONNECTION POINT TO REAR POST ON BODY NOT INCLUDED.
WE HAVE THESE LOCKS AVAILABLE ON EBAY IN 21MM DIA IF REQUIRED.
(NET-TA-TG21)
| SKU | NET-TA-TG21 |
| Brand | Unbranded/Generic |
| Shipping Weight | 3.6000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.013500000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Netfind Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
Hydraulic Cylinder Agram Agricultural Ram 1.5" Bore 30" Stroke 1003mm Long
$573.65
Make 4 interest-free payments of $143.41 fortnightly and receive your order now.
Hydraulic Cylinder Agram Agricultural Ram 2.0" Bore 14" Stroke 667mm Long
$419.65
Make 4 interest-free payments of $104.91 fortnightly and receive your order now.
Underbody Cylinder for Trailer or Ute - 6 Stage, 1810mm Stroke HK4059S
$1,743.75
Make 4 interest-free payments of $435.94 fortnightly and receive your order now.
More From This Category
Aluminium Tipper Tailgate Grain Locks 21mm dia Truck Trailer
$102.35
Make 4 interest-free payments of $25.59 fortnightly and receive your order now.
Aluminium Tipper Tailgate Grain Locks 21mm dia Truck Trailer
$102.35
Make 4 interest-free payments of $25.59 fortnightly and receive your order now.
Aluminium Tipper Tailgate Grain Locks 25mm dia Truck Trailer
$146.50
Make 4 interest-free payments of $36.62 fortnightly and receive your order now.
More info