Hubodometer Stemco Datatrac Pro Digital for Truck trailer
Make 4 interest-free payments of $53.75 fortnightly and receive your order now.
In StockStemco Datatrac Pro Digital Hub-Odometer
MAKE: Stemco
MODEL: DataTrac Pro
MOUNTING: Axle HubWEIGHT: tba
Part Number: 600-9999
*When purchased, please advise of your tyre size and brand so the The DataTrac® Pro can be calibrated before despatch
Advantages:
The DataTrac® Pro is an indispensable tool for scheduling maintenance based on actual mileage rather than time. Large, Easy-to-Read LCD Display display makes data retrieval simple and accurate. Optional flexibility of trip and life readings for precise data collection and management. Numbers automatically position upright for easy verification of mileage. The compact size makes it easy to mount and dismount tires without removing the DataTrac® Pro from the wheel. No moving parts provides improved reliability and durability for the most demanding vocational applications. Each unit is marked with a unique serial number providing additional security and data control.
(TRT-600-9999)
| SKU | TRT-600-9999 |
| Brand | Stemco |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Netfind Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
Toolbox Steel Powdercoated Black Truck Tool Box 1000x500x500mm TB011
$724.00
Make 4 interest-free payments of $181.00 fortnightly and receive your order now.
Toolbox Steel Powdercoated Black Truck Tool Box 500x350x400mm TB014
$479.00
Make 4 interest-free payments of $119.75 fortnightly and receive your order now.
Toolbox Stainless Steel Curved Edge Lid Truck Tool Box 1200x450x450mm TET027
$1,332.00
Make 4 interest-free payments of $333.00 fortnightly and receive your order now.
More info