Hydraulic Gear Pump 82 Litre Bi Rotational 4 Hole
Make 4 interest-free payments of $197.22 fortnightly and receive your order now.
In Stock82 Litre Gear Pump 4 Hole Brite Bi Rotational.
Specifications.
| Displacement | 82 | cm3 |
| Pump weight | 16.1 | kg. |
| Working pressure | 225 | bar |
| Rotation frequency | 2500 | |
| Suction side | G1" | |
| Suction adapter | 1¾" | |
| Pressure side | G1" | |
| Pressure adapter | 1" |
(THS-PUMP)
| SKU | THS-PUMP |
| Brand | Unbranded/Generic |
| Shipping Weight | 15.0000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.018750000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Netfind Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
Towbar Chain Sets- 16mm System - 705mm long BK16-L14
$240.58
Make 4 interest-free payments of $60.15 fortnightly and receive your order now.
Spiral Guard Hydraulic Hose Protector 20m
$155.25
Make 4 interest-free payments of $38.81 fortnightly and receive your order now.
Under body multi stage hydraulic cylinder & 24V 8 Litre powerpack suits trailers 3065S
$1,085.32
Make 4 interest-free payments of $271.33 fortnightly and receive your order now.
Under body multi stage hydraulic cylinder & 24V 8 Litre powerpack suits trailers HK3094S
$1,264.03
Make 4 interest-free payments of $316.01 fortnightly and receive your order now.
More info