Brake Shoes Quick Release For Truck Trailer
Make 4 interest-free payments of $87.97 fortnightly and receive your order now.
In StockRoadpro "Premium" quick release brake shoes and hardware kits.
- Sold in complete axle kits.
- Includes the following.
- 2 x pairs of lining's ( premium ")
- 2 x hardware kits complete.
- Drums are not included in the above pricing however they are available on request.
(TRT-22-9002-PAIR-1)
| SKU | TRT-22-9002-PAIR-1 |
| Brand | Truck Mate |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Netfind Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
Bartlett Ball 95mm Accessory - Compression Spring 375/7
$77.85
Make 4 interest-free payments of $19.46 fortnightly and receive your order now.
Toolbox Steel Powdercoated Black Truck Tool Box 1000x500x500mm TB011
$724.00
Make 4 interest-free payments of $181.00 fortnightly and receive your order now.
Toolbox Steel Powdercoated Black Truck Tool Box 500x350x400mm TB014
$479.00
Make 4 interest-free payments of $119.75 fortnightly and receive your order now.
Hydraulic Trailer Tipping Cylinder under body for Trailer or Ute - 4 Stage, 790mm Stroke HK3063S
$522.17
Make 4 interest-free payments of $130.54 fortnightly and receive your order now.
Toolbox Stainless Steel Curved Edge Lid Truck Tool Box 1200x450x450mm TET027
$1,332.00
Make 4 interest-free payments of $333.00 fortnightly and receive your order now.
Hydraulic Cylinder Agram Agricultural Ram 2.0" Bore 2" Stroke 362mm Long
$357.28
Make 4 interest-free payments of $89.32 fortnightly and receive your order now.
More From This Category
Brake Shoes 4151gp Quick Release To Suit Truck Trailer
$286.40
Make 4 interest-free payments of $71.60 fortnightly and receive your order now.
More info