Landing Leg Fuwa K Hitch 17"
Make 4 interest-free payments of $180.15 fortnightly and receive your order now.
In StockMAKE: Fuwa
MODEL: FW37-17T
LOAD CAPACITY: 28 tons
STATIC LOAD CAPACITY: 60 tons
TRAVEL - K: 17"
EXTENDED - A + D: 1217mm
RETRACTED - A: 787mm
FEET: Standard
Part Number: FUT-FW37-17T
(KHI-FW37-17T)
| SKU | KHI-FW37-17T |
| Brand | K HItch |
| Shipping Weight | 93.0000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.790m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.049375000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Netfind Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
H1040 100mm square Double Acting Hydraulic Jack with block valve Landing Leg
$1,010.18
Make 4 interest-free payments of $252.54 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 19" With Compensating Feet
$1,176.00
Make 4 interest-free payments of $294.00 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 14" With Air Suspension Feet
$1,092.00
Make 4 interest-free payments of $273.00 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 17" With Cushion Feet
$1,019.55
Make 4 interest-free payments of $254.89 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 14" With Sand Shoes/ Flat Feet
$1,019.55
Make 4 interest-free payments of $254.89 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Fuwa K Hitch 480mm
$634.80
Make 4 interest-free payments of $158.70 fortnightly and receive your order now.
Hydraulic powerpack D/A 12V 8 Litre tank with Hydraulic Jack Landing Leg
$1,641.19
Make 4 interest-free payments of $410.30 fortnightly and receive your order now.
Hydraulic powerpack D/A 12V 12 Ltr tank with Hydraulic Jack Landing Leg
$1,641.19
Make 4 interest-free payments of $410.30 fortnightly and receive your order now.
More info