Landing Leg Fuwa K Hitch 480mm
Make 4 interest-free payments of $158.70 fortnightly and receive your order now.
In StockMAKE: Fuwa
MODEL: KH250002-T
LOAD CAPACITY: 28 tons
STATIC LOAD CAPACITY: 80 tons
TRAVEL: 480mm
EXTENDED - A + D: 1325mm
RETRACTED - A: 845mm
FEET: Standard
Part Number: FUT-KH250002-T
(KHI-KH250002-T)
| SKU | KHI-KH250002-T |
| Brand | K HItch |
| Shipping Weight | 80.0000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.240m |
| Shipping Length | 0.850m |
| Shipping Cubic | 0.048960000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Netfind Pty Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Landing Leg ABS 14" Set (1 Drive and 1 Slave Leg)
$742.70
Make 4 interest-free payments of $185.68 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 19" With Compensating Feet
$1,176.00
Make 4 interest-free payments of $294.00 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Fuwa K Hitch 17"
$720.59
Make 4 interest-free payments of $180.15 fortnightly and receive your order now.
Hydraulic powerpack D/A 24V 12 Ltr tank with Hydraulic Jack Landing Leg
$1,641.19
Make 4 interest-free payments of $410.30 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 17" With Compensating Feet
$1,176.00
Make 4 interest-free payments of $294.00 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 19" With Sand Shoe/ Flat Feet
$1,019.55
Make 4 interest-free payments of $254.89 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Fuwa K Hitch 19"
$888.41
Make 4 interest-free payments of $222.10 fortnightly and receive your order now.
Landing Leg Jost 14" With Air Suspension Feet
$1,092.00
Make 4 interest-free payments of $273.00 fortnightly and receive your order now.
More info